Гельмінти – створіння, котрі розповсюджені будь-де, й практично кожна людина протягом життя переносить мінімум одне паразитарне захворювання. А згідно статистики у світі налічується 4,5 млрд. людей з гельмінтозами.
Гельмінти - загальна назва паразитичних черв'яків - мають безліч нагод потрапити в організм людини на «постійне місце проживання»: через заражені яйцями продукти, забруднену (сиру) воду, під час контакту з носіями-тваринами... Яйця деяких глистів можна «підчепити», ледве потримавшись за поручень в громадському транспорті та послинивши після цього палець, а також через предмети (іграшки, письмове приладдя). Гельмінтів можна занести в будинок з вулиці з взуттям...
Сучасній науці відомо багато різновидів паразитичних черв'яків, що вражають людський організм – їх більше кількох сотень. Серед них безліч екзотів, які українець може зустріти лише на далекому континенті під час подорожі.
Найпоширеніші для нашого регіону гельмінти, котрі заражають людей -
В цілому на території України поширено близько 30 видів глистів, з яких найбільш часто зустрічаються ентеробіоз - 74,8%, аскаридоз - 21,08%, трихоцефальоз - 3,5%. У сукупності дві зазначені першими глистяні інвазії складають у вітчизняній статистиці вражаючі 95,88%. Кожен з цих поширених видів гельмінтів має власний цикл розвитку, відповідно, кожен із гельмінтозів проявляється специфічними симптомами.
Найбільш поширений клінічний прояв
На щастя, існують ефективні антигельмінтні препарати, які допомагають досить швидко вигнати організму будь-яких глистів з цих двох видів. Один із таких засобів, що допомагають позбутися ентеробіозу та аскоридозу, є Гельмінтокс (пірантел). Цей препарат однаково активний щодо гельмінтозів, спровокованих гострицями, аскаридами та небезпечними для людей анкілостомами.
Гельмінтокс активний проти статевозрілих і статевонезрілих форм розвитку
Зазвичай для лікування ентеробіозу й аскаридозу достатньо одноразового прийому Гельмінтоксу. Гельмінтокс можна приймати в будь-який час доби, необов'язково натщесерце. Лікування Гельмінтоксом не потребує додаткового прийому проносних засобів.
Гельмінтокс випускається у вигляді таблеток і суспензії: 1 мірна ложка суспензії (2,5 мл) містить 125 мг діючої речовини; 1 таблетка містить 125 або 250 мг діючої речовини.
Таблетки призначають дорослим (Гельмінтокс таблетки 250 мг) і дітям у віці старше 6 років (Гельмінтокс таблетки 125 мг). Дітям до 6 років і масою тіла понад 10 кг рекомендується прийом Гельмінтоксу в формі суспензії. Перед вживанням суспензію потрібно збовтувати.
Схему лікування та дозування більш детально підбирає лікар з урахуванням діагнозу, характеру перебігу гельмінтозу й індивідуальних особливостей пацієнта.
Для профілактики повторного зараження рекомендується повторити прийом препарату через три тижні. В той же час одного медикаментозного лікування недостатньо: аби позбутися гельмінтозу, необхідно вдосконалити гігієнічні звички та поліпшити санітарні умові. [3]
Від повторних заражень гельмінтами допоможуть захиститися профілактичні заходи. Один з найбільш простих і в той же час найбільш дієвих способів запобігання паразитарним інфекціям - дотримання правил особистої гігієни.
Джерела